0
נגישות

טיפים לצילום

תמונה עקומה : אחת המפתחות העיקריים בצילום חובבני שאפשר לראות בתמונות, לא בשלב הצילום עצמו, אלא לאחר מכן, שזווית הצילום היא לא ישרה, כלומר אם היה ניתן לקחת סרגל דמיוני או פלס ולשים בתמונה עצמה אז היה אפשר לראות שמי שהחזיק את המצלמה לא החזיק אותה ישר. במקרה כזה למשל שאם הוא צילם בניינים, אז אם יציירו קו על התמונה יהיה אפשר לראות בבירור שהתמונה פשוט צולמה כשהמצלמה לא נאחזת באופן ישר, אלא עקום. הפתרון פשוט, צריך לקחת את הזמן, להחזיק את המצלמה עם 2 ידיים ולשים לב לזה.

בהירות הצבע : לפעמים חובבנים שלא מכוונים נכון את בהירות הצבע וטמפרטורת הצבע, למשל כשיש שמש או ערב או לקראת ערב הגדרות המצלמה לתנאים הקיימים, יכולים לגלות שהתמונות שלהם כתובות, ירוקות או כחולות. היום למצלמות הרבה פעמים יש בהגדרות אפשרות למצלמה להתאים את הצבעים לתנאי הטמפרטורה ברגע הצילום.

חדות הצילום : אפשר לצלם צילום מהיר, אפשר לצלם בכל מיני דרכים, אבל מה שהכי מפריע כשהתמונות לא חדות. צריך להצליח להכניס לפוקוס את התמונה כדי שלא יקרה מצב שהיא לא תהיה מלוטשת. צריך לא להזיז את המצלמה, לחכות ולבדוק שאתם בפוקוס ואז לצלם.

תמונות חתוכות : אם למשל מצלמים בניינים וחלק מהבניין לא מופיע, למשל רואים את הבניין אבל לא רואים את 2 הקומות העליונות ואת הגג בבניין של 20-30 קומות, זה נראה הרבה פחות טוב. צריך לוודא שכשמצלמים תמונות תופסים את כל מה שמצלמים ונראה חתוך באופן מלא, זה יכול להיראות הרבה יותר טוב.

צילום פנים

לנשום : לפני שמצלמים אתכם, מאוד כדאי פשוט לנשום, לקחת נשימות עמוקות ולהירגע, אם אתם עצבניים או מתוחים אז כדאי מאוד לנשום ולהירגע קצת לפני שעושים את התמונה, כי זה יכול לעבור בתמונה.

לא ללעוס מסטיק : הרבה אנשים מצטלמים כשהם לועסים מסטיק, אל תעשו את זה, זה מעוות את הפנים וגורם לצילום להיראות פחות טוב.

איפה מסתכלים : צריך להסתכל ישר על המצלמה, כאילו יש חוט שמחבר בין המצלמה ומעל הראש שלכם ואתם מסתכלים ישירות עם הקו הזה ולא מסתכלים לצדדים או באלכסון.

להרפות את השפתיים : אפשר לעשות נשיפות החוצה כשהשפתיים סגורות, זה משחרר אותם.

מצח מכווץ : אם המצח מכווץ, אפשר להסתכל ישר ולמטה לאט מספר פעמים ולהרפות את המצח. כלומר מסתכלים למטה, מחכים שנייה ואז מסתכלים ישר, ככה אפשר מספר פעמים את שהמצח לא מתוח.

לבישת משקפיים : אם לובשים משקפיים, כדאי לוודא עם הצלם שהם לא עושים שיקוף של אור שפוגע בתמונה.

זווית הפנים : אפשר להטות את הראש מעט הצידה במידה וזה עושה לגם תמונה יותר טובה, כדאי לנסות מספר זוויות עם הראש, כך שהפנים ישירות כלפי המצלמה, או מוטות מעט הצידה או יותר הצידה, צריך לגלות מהי הזווית שהכי מחמיאה לכם. אפשר להתאמן ע"י לעמוד מול מראה, להתחיל כשהפנים בדיוק מול המראה ולאט לאט להסתובב עם הראש וחזרה עד שמרגישים שזה הכי טוב.

חיוך : כדאי לא לעשות חיוך מזויף או מאולץ באופן שהוא גם נראה שכזה, על מנת להוציא חיוך יפה, כדאי להתאמן מראש מול מראה כדי להרגיש שהחיוך הוא אמיתי ויפה.

ביטחון : צריך שיהיה לכם ביטחון שאתם תצטלמו טוב ותראו טוב, תירגעו, תעשו כיף ותיהנו.

צילום בבית

צילום אוכל : אפשר לצלם תמונות מדהימות של אוכל שמכינים, בשר, דגים, פסטות, עוגות, עדיף להניח את האוכל על צלחת, לדאוג שהאור בבית נראה אור טבעי, כמו חלון גדול ופתוח. אפשר גם להניח על נייר לבן את האוכל על צלחת ואז לצלם.

צילום מוצר : אפשר לצלם מוצרים בבית, אפשר למקם אותם על רקעים שונים ואז לצלם. לצלם בושם, לצלם שעון, לצלם צנצנת דבש ובעצם אפשר להתאמן על לצלם כל חפץ בבית ובעזרתו ללמוד טכניקות צילום חדשות.