0
נגישות

סוגים של צילום ילדים

צילום ילדים, הינו תחום רחב ביותר. תחום זה, ניתן לחלק לכמה תתי תחומים. תחומים אלו מוכרים וידועים לנו. תחומי צילום ילדים הם: צילום לתעודות זהות ולדרכון, צילומי ניו בורן, וצילומים עבור בוק "בר מצווה/ בת מצווה". על הצלם, להביא את כל הציוד המקצועי הנדרש לצורך הצילום. במהלך המאמר, נסביר על כל אחד מסוגי הצילומים, ונפרט אילו כישורים דורש אותו תחום. בסוף המאמר, נביא טיפים לשיווק עצמי של הצלם:

היכן נעשה הצילום?

באופן כללי, עבודתו של צלם המצלם ילדים יכולה להיעשות ב2 מקומות עיקריים: בסטודיו, או שהצלם מגיע אל המזמין. צלמי ילדים מתחילים, יעבדו כשכירים , או יצלמו בעיקר עבור תמונות מחזור, גנים, ובתי ספר. בסטודיו, יהיו בדרך כלל צילומים עבור דרכונים. צלמים מקצועיים, ינדדו מדי יום בין ההזמנות השונות. צילום הילדים יכול להיעשות בבית הילד או הרך הנולד, ובאולמות אירועים. כאשר הצלם רוצה נוף טבעי, הצלם יכול כבתור תמונת נוף.

צילומי ילדים עבור דרכון

התחום הישן והמוכר של צילומי ילדים, הוא צילום הילד עבור דרכון. צילום של הילד יכול להיראות כמשימה פשוטה. אך, גם משימה זו דורשת מומחיות. לעיתים, הילד ינוע במקומו חסר מנוחה. צריך מומחיות לגרום לילד קטן לעמוד במקומו לאורך צילום. בדרך כלל, צלם הרוצה להתחיל בתחום זה, יתחיל לעבוד כשיר כסטודיו. את הילד מצלמים מאחורי מסך לבן.

צילומי ילדים לתמונות מחזור

אפשר לחלק את צילום הילדים עבור תמונת המחזור ל2 חלקים. יש צילום ילדים בו מצלמים כל ילד באופן פרטני. לרוב, הילד יהיה בתנוחה מסוימת. בדרך כלל, תמונה זו תשמש גם במצב בו משתמשים בכל התמונה, וגם במצב בו משתמשים רק בפנים של הילד. בדרך כלל, ישתמשו בכל התמונה לחוברת, ספר או מזכרת עם תמונה. בצילום של הפנים בלבד, ישתמשו רק עבור תמונת המחזור. סוג נוסף של צילום הילדים במסגרת החינוכית עבור תמונה, היא צילום כל הילדים לתמונה משותפת. לפעמים, יצלמו רק כיתה או קבוצת גן. לפעמים, כל בית הספר יצטלם ביחד. כאשר מדובר בצילום קבוצה אחת, המשימה קלה יותר. כאשר מצלמים תמונה בית ספרית, נדרש מהצלם כישרון לרכז את ילדי בית הספר, ולהצליח להעמידם לצילום.

צילומי "ניו בורן"

תחום חדש יחסית בעולם צילום ילדים, הוא- אלבום צילומי ניו בורן. באלבום, יהיו תמונות של הרך הנולד. צילומים אלו, אינם צילומי הברית או הבריתה. מטרת הכנת הבוק, היא יצירת תיק תמונות מרשים לרך הנולד. בתמונות רואים את התינוק לבוש בבגדים יפים, בתוך הסלקל או העגלה. לפעמים, אפשר לשים לעיטור מוצץ, או פריט אחר הלקוח מעולמו של התינוק. נועדו למזכרת. לפעמים, ישימו בברית על בריסטול תמונות מצילומי ה"ניו בורן".

צילומים עבור בוק "בר מצווה/ בת מצווה"

בשנים האחרונות, כל צלם מתחיל, מכין בוק צילומים. ב"בוק", מצלמים את הנער או הנערה בתנוחות, ובתפאורה מותאמת. בחירת התפאורה לצילומים, צריכה להיות מותאמת, ועונה להעדפות הנער או הנערה. בכל פוזה בה מצלמים את הנער או הנערה, חשוב שהתנוחה תיראה טבעית. למשל: כאשר מצלמים ילד מנגן בגיטרה בחדר, על הילד לאהוב את הנגינה בגיטרה, ולאחוז בגיטרה בצורה הטבעית ביותר.

איך צלם הילדים ישווק את עצמו?

איך משווק את עצמו צלם ילדים? יש כמה שיטות שיווק טובות. ראשית כל, מומלץ לצלם בעת לימודיו, לבנות תיק עבודות איכותי. כדאי בהתנדבות או בתשלום סמלי לצלם באופן מקצועי כל תינוק חדש שנולד במשפחה בצילומי "ניו בורן", וכל ילד בר מצווה או ילדת בת מצווה במשפחה לפנק ב"בוק". בדרך זו, יתחיל הצלם להתפרסם מפה לאוזן. את תיקי העבודות מומלץ להעלות לדף האישי בפייסבוק. מומלץ להעלות מדגם מהתמונות גם לאינסטגרם. אפשר לערוך קליפ מהתמונות שצולמו ולשתול ביו טיוב.תחום צילום ילדים, מגוון ורחב מאוד. לכל צלם כדאי למצוא את תת התחום הייחודי לו. ישנם צלמים אשר מתאים להם יותר לצלם ילדים לתמונות מחזור ותמונות בית ספריות. ישנם צלמים מקצועיים, אשר מכינים תיקי צילומי "ניו בורן" ו"בוק בר מצווה/ בת מצווה" מקצועיים ביותר. כל צלם יעסוק בתחום בו הוא הכי מוכשר, ויפיק את התוצאה הטובה והמירבית ביותר.